En Güzel Takılar

en güzel takılar baş görseli

En güzel takılar yazımızda sizlere en güzel on takı modelini açıklamak bizim için büyük bir mutluluk.

En güzel takılar şıklıkla sadece birbirleri ile yarışan takı modelleri, doğal taş kolye, en güzel yüzükler, el yapımı takılar ve bunun gibi takılar olarak gösterilir. Her biri bir birbirinden ihtişamlı ve güzel takı modellerini hep birlikte inceleyelim. Bu takılar, yüzükler ve el yapımı takılar bijuteri kolye, bijuteri bileklik ve daha pek çok çeşit hem değerli metallerden hem de değerli olmayan malzemelerden üretilen takılar olarak listemize girmiştir.Bijuteri ve diğer takıların anlamlarını bilmiyorsanız üzülmeyin. Buton sizi bijuteri bijuteri nedir sorusunun cevabına götürecek. Alttaki butona tıklayarak yazımızı okuyabilirsiniz.

Bijuteri nedir?

Artık en güzel takılar arasında gösterilen on el yapımı takıyı inceleyebiliriz.

En Güzel Takılar

En güzel takılar günümüz trendlerine en uygun olanlardan seçildiği için son derece günceller. Bu takı modellerinden birini alarak çok rahat özel bir günde veya gündelik hayatta takabilirsiniz. Mutlaka etrafınızdaki kişilerin beğenisini alacaksınızdır. Bu takılar değerli metallerden yapılma, oldukça pahalı takılar olduğu gibi son derece uygun fiyatlı da olabilmekte.En Güzel 10 Takı Modeli

Haydi şimdi en güzel on takı modeline bir göz atalım ve şıklıkta rakipsiz takı modellerini her yönüyle inceleyelim. Bu el yapımı takılar, takı modelleri, bijuteri takılar, en güzel yüzükler, kolyeler, doğal taş kolyeler ve diğerleri arasında beğendiklerinizi satın alabilmeniz için eğer varsa satın alma linklerini de hemen altlarında bulabileceksiniz. Günümüz trendlerini değerlendirerek yaptığımız seçki çok zamanımızı aldı ancak ortaya da son derece iyi ve günümüze gayet uygun bir liste çıktı. Gelecek zamanları da düşünerek yaptığımız bu liste bir on yıl güncelliğini koruyacak ve takı endüstrisine yön vermeye devam edecektir. En güzel takılar artık karşınızda.

1. Fantezi Pırlanta Kolye

Bu pırlanta kolye tahmin edebileceğiniz gibi son derece pahalı. Üç büyük pırlantanın ana gövdeyi oluşturduğu kolyede kordon beyaz altından yapılmış ve kordonun üzerinde de küçük pırlanta süslemeler bulunmakta. Son derece değerli olan kolye oldukça az sayıda üretilmiş. Bu değerli kolye her kadının boynuna yakışsa da fiyatını biraz uçuk bulduk doğru. Tam üç yüz elli bin dolar olan kolye her kesin ulaşabileceği bir takı değil ancak listemizdeki iyi bir parça.

pırlanta kolye çeşitleri ve en güzel takılar2. Gümüş Kolye Çifti

En güzel takılar arasında yaptığımız değerlendirmede ikinci sırayı iki gümüş kolye paylaşıyor. Son derece estetik bir tasarıma sahip olan gümüş kolyeler biz de farklı duygular uyanırdı. Son derece içten ve sade tasarımlara sahip olmalarına rağmen oldukça derin anlamlar içeren kolye modelleri estetik algılarımızı baştan aşağı değiştirdi.

kolye çeşitleri gümüş kolye modelleri en güzel takılar

Soldaki bu gümüş kolye son derece zarif bir tasarıma sahip. Sonsuz işareti olarak bildiğimiz sembolün daha zarif ve estetik kaygılar taşıyarak yeniden kurgulandığı bu gümüş kolye oldukça ince hatlara sahip. Bu ince ve zariflik ona farklı bir hafa katarken sembolün üzerindeki pırlanta taş işlemesi kolyeye değer katmakla beraber son derece kararında tutulmuş ve gümüş kolye modelleri arasında önemli bir yere sahip olmasını sağlamış.

Sağdaki bu gümüş kolye ise kalp figürüne gümüşten kanatlar takılarak oluşturulmuş. Kalp figürü son derece değerli bir taştan özel olarak kesilmiş. Bu gümüş kolye de özellikle kalp figüründen çıkan gümüş kanatların alt kısmındaki ince işçilik ile dikkat çekiyor. Zariflik ve işçilik bakımından sol taraftaki gümüş kolye ile eş değer tutabileceğimiz son derece güzel bir takı modeli ve özelgünlerde kullanılmaya daha uygun olarak dikkat çekiyor.3. Kazablanka Güneşi Kolye

Kolye değerli metal; yani altın, gümüş içermiyor. Bu pırlanta kolye de olmamasına rağmen listemizde yerini alıyor. Bunun başlıca nedeni tasarım son derece yaratıcı ve muhteşem bir zarafete sahip. Her hangi bir değerli metalden yapılsaydı birinci sırayı alacak olan kolye, en güzel takılar arasında üçüncü sıraya kadar yükselebildi. Tasarım gelecekten fırlamış gibi ve adeta “pırlanta kolye, altın kolye, gümüş kolye halt etmiş boş verin onları” der gibi bir duruşu var.

El yapımı takılar ve almanız gereken takı modelleri en güzel takılar arasında önemli bir yerde
Kolye yapımında penseler akrep burcunun kötü özellikleri

Tel sarma tekniğinin çok iyi bir örneği olan bu Kazablanka Güneşi kolyesi el yapımı takılar arasında çok önemli bir yerde. Tel sarma tekniği özellikle Rusya’da çok popüler. Tel sarma tekniği ile ilgili ayrıntılı bilgi için;

Tal Sarma Takılar

Yukarıdaki butona tıklamanız yeterli. Yine bizim yazdığımız bir makale olan bu yazı az bilinen tel sarma takı tekniğini açıklıyor.

Kazablanka Güneşi Kolyesinin fiyatı son derece uygun. Yazımızın başında satın alma linklerini de vereceğimizi söylemiştik. Alttaki butona tıklayarak Kazablanka Güneşi hakkında daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilir ve fiyat araştırması yapabilirsiniz:

Kazablanka Güneşi Kolye4. Forevermark Beştaş Pırlanta Yüzük

Görmüş olduğunu bu yüzüğün değeri tam 57.409 TL ve üzerinde 2.50 karat pırlantalar bulunmakta. Ağırlığı ise 4.75 gr ve 14 ayar beyaz altından. Bu yüzüğün en güzel takılar arasında olmasının başlıca nedeni heybetli görünüşü ve göz dolduran büyüsü denebilir. Bunun yanın yüzük, pırlantaları saymazsak son derece sade bir yapıya sahip. Yüzükte kullanılan dev gibi pırlantalar mütevaziliği geri plana indirse de sadelik sınırlarını zorlayan beyaz altın yüzük biraz da olsa denge oluşturmuş.

elmas kolye çeşitleri pırlanta yüzükler en güzel takılar
Pırlantayı Neden Severiz

Pırlantayı neden severiz? Neden en güzel takılar arasında pırlantaya yer veririz? Çünkü pırlanta kolyeler, pırlanta yüzükler ve diğer türdeki pırlanta takılar bize yıldızların parlaklığını çağrıştırır. Bizim yıldızların parlaklığını elimize almamızı, onları tutmamızı sağlar. Cama benzer bekli ancak bundan çok daha farklı olarak ışık tuttuğumuzda ışıldar. İşte bizi cezbeden bu ışıltıdır. Bu ışıltıyı anlamlandırmak ve diğer kolye çeşitleri için:

Kolye Çeşitleri

Yukarıdaki butona tıklayıp özel yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda size oldukça fazla kolye çeşidi sunmaya çalıştık.

Bu muhteşem yüzük cep yakan bir fiyata sahip olsa da estetik duruşu ve heybeti ile çok konuşulacak gibi. Ayrıca 2.50 karat kocaman kocaman pırlantalar insanı cezbediyor. Bu muhteşem yüzük ile ilgili fiyat araştırması yapmak ve daha yakından incelemek için:

Forevermark Beştaş Pırlanta

Yukarıdaki butona tıklayarak üretici ve satıcı firmanın sitesini ziyaret edebilirsiniz. Pırlantalar konusunda söylenecek çok şey olmasına rağmen yüksek fiyatları oldukça büyük bir olumsuz yön olarak karşımıza çıkıyor. Ancak pırlantanın oluşum sürecinin de son derece uzun ve özel koşullarda olması bunun başlıca nedeni.

5. Bir Çifte Gümüş Daha

Gümüş takılar estetik ve günümüz akımlarına uygun tasarımlar içermeleri ile çifter çifter geliyor diyebiliriz. Bu kez de listemizde beşinci sırayı iki kolye çeşidi paylaşıyor. Bu oldukça güzel ve estetik kolye çeşitleri değerli metaller ve taşların eşsiz bir birleşimini kombine ederken gümüş kolye, altın kolye gibi pek çok takı çeşidinin değerli metallerin ve taşların birlikte nasıl mükemmel bir tasarım oluşturduğuna örnek oluşturmakta. En güzel takılar içerisinde önemli bir yeri olan gümüşten takıların en güzel örnekleri beşinci sırada yer alsa da sıra dışı tasarımları ile dikkat çekiyor. Geleneksel ve dini bakımdan aşağıda incelediğimiz en güzeller takılar olan bu gümüş kolye modellerinin ikisi beşinci sırayı paylaşmaktan mutlu.

kolye çeşitleri gümüş kolye modelleri en güzel takılar

Soldaki bu gümüş kolye modeli, kültürel ve dini ögelerin son derece estetik bir şekilde birleştirilmesinden oluşturulmuş. Arapça harf içeren bu kolye modeli, özel boyasıyla özenle boyanmış. Çok estetik ve zarif bir görünüm sağlamasının yanında dini bir sembol olarak da görülebilen bu takı bir de çiçek motifi eklenmesi ile kusursuz bir hal alarak beşinci sıradaki yerini aldı. Gümüş kolyeler arasında en güzellerden biri olarak ve dinimizi çağrıştırarak listemizde özel bir yer edindiğini söylemeye gerek yoktur.

Sağdaki bu gümüş kolye ise insanda en hassas duygusal ögeleri temsil eden bir kalp figürünün içerisine bir kar tanesi işlenmesi ile oluşturulmuş. Kalp figürünün bir kısmı parlak bir kısmı taşlarla veya çeşitli şekillerle süslenen gümüş kolye modeline özellikle hareket katmış. Kar tanesi ise adeta “her kalbin içerisinde erimeyen bir buz vardır ve bu insanın içinde en derinlerde saklanır” der gibi kalbin tam merkezine yerleştirilmiş. Ve ortaya son derece güzel bir gümüş kolye modeli çıkmış.Son derece estetik bu iki gümüş kolye modeli için maalesef bir satın alma linki koyamıyoruz ancak bu iki gümüş kolye modelinin beşinci sırayı almasının nedeni çok sık karşılaşılabilen modeller olmasından dolayı. Yani bu modeller daha ender bulunsaydı emin olun daha üst sıralarda yer alacaklardı. Bu yüzden gümüşçüler gezilerek rahatlıkla benzer hatta aynı gümüş kolye modelleri bulunabilir.

6. Zümrütlü Yılan Bileklik

Zümrüt kullanılarak yapılan bu tel sarma takı tasarımı tahmin edebileceğiniz gibi el yapımı takılar arasında bulunmakta. Özellikle Rusya’da popüler olduğunu söylediğimiz tel sarma tekniğinin bir ürünü olan bileklik çok özel bir tasarıma sahip. Baş kısmındaki zümrüt taş ve özel olarak tasarlanan kıvrımlı hatlarıyla bakır telden yapılan bileklik modeli belli ki özel bir parlatma işlemine tutulmuş. Mat ve parlaklık arasında, son derece ince bir çizgi olduğu hemen dikkat çekmiştir.

takı tasarım modelleri tel sarma en güzel takılar

Bakır veya nikel tel kullanıldığı açık olan tasarım, kıvrımlı hatlarıyla günümüz trendlerine son derece uygun ve gösterişli bir tasarım olarak dikkat çekiyor. Her ne kadar altın, gümüş gibi değerli metaller kullanılmamış olsa da tel sarma takı modellerinin büyük bir emek ve çaba ile yapıldığından söz etmiştik. Bu yüzdendir ki bu bileklik modeli 150 Dolar civarında alıcı buluyor. Etsy.com adında el yapımı ürünlerin ve el yapımı takılar satan uluslar arası bir sitede denk geldiğimiz bileklik tasarımına, listemizde yer vermezsek olmazdı.

En Güzel Takılar ve Anlamlarından Bazıları

El yapımı takılar ve doğal taş kolye çeşitleri ve bunlar gibi diğer pek çok model takı aslında yapıldıkları yerin kültürlerinden izler taşımaktadır. Zümrütlü Yılan Bileklik de bu kültürel ögeleri üzerinde oldukça yoğun barındırmaktadır. Rusya’nın kültür ögelerini hissettiğimiz bileklik modelleri genelde tel sarma takılar olurken diğer pek çok kültürün kendi takı sitili bulunmaktadır. Uzman bir göz hangi takının hangi kültüre ait oluğunu rahatlıkla anlayabilir.

7. Kalsedon Taşlı Kolye

Kalsedon nazara, büyüye, negatif enerjiye iyi gelen mavi-mor tonlarında çok güzel bir taştır. Bu görmüş olduğunuz kolye modeli kalsedon taşından; doğal taş kolye ile oluşturmak için özel olarak kesilmiştir. Tel sarma tekniği kullanarak harmanlanan ve oldukça değerli bir hale gelen tasarım harikası kolye, yumuşak ve yuvarlak hatları ile dikkat çekmektedir. Tel sarma kolye çeşitleri arasında çok zor olan dört telin birleştirilmesi tekniği ile yapılmıştır.

Takı modellerinden birisi takı tasarımı örnekleri en güzel takılar yedinci sıra

Doğal taş kolye kaidesinin asıl ilgi merkezini oluşturduğu kolye aslında çerçevesindeki teknik ile daha çok dikkat çekmektedir. Kalın bakır tellerin bükülerek burgu oluşturduğu uç kısmının yapımı oldukça zor bükülmüştür. Bizim takılarımız arasında olan Kalsedon Doğal Taş Kolye son derece meşakkatli bir çalışmanın ürünüdür. Değerli metaller, altın ve gümüş kullanılmadığı için fiyatı hesaplı sayılabilecek kolye modeli 84,50 TL dir. Doğal taş kolyeler ilginizi çekiyorsa ve Kalsedon Taşlı Kolye modeline daha yakından bakmak isterseniz;

Kalsedon Doğal Taş Kolye

Yukarıdaki butonla ürün sayfasına erişebilirsiniz. Diğer doğal taş kolye modelleri için ise:sitemizde küçük bir gezinti yapmanız ve arama sütununa doğal taş kolye yazmanız yeterli.Tasarımsal farklılığı ve doğal taş kolye çeşitleri ile beraber altın bileklik, altın yüzük, gümüş yüzük gibi pek çok farklı takının yer aldığı listemize devam etmeden önce bizim tasarımımız olan diğer takı modelleri için yukarıdaki Kalsedon Taşlı Kolye modelinin üzerine basmanız yeterli, ayrıca size kolaylık olması için koyduğumuz butonları da kullanarak sitemizde güzel ve hızlı bir gezinti yaparak, beğendiğiniz modelleri takip ederek bize destek olabilirsiniz.

8. Zümrütlü ve Çiçekli Altın Kolye

En güzel takılar listemizde sekizinci sırada altın bir kolye bulunmakta. Altın kolye çeşitleri biraz az olsa da en güzeller listemize giremeyecek kadar da değil tabi ki. Görmüş olduğunuz bu altın kolye zümrüt ve özel kesim taştan çiçek ile süslenmiş. Altından bir zincire sahip olan kolyenin zincirinde de inciler boy göstermekte. Son derece zarif bir tasarım. Altın kalbin zümrüt ve çiçek ile duruşu son derece estetik ayarlanmış.

altın kolye çeşitleri en güzel takılar

Altının toplumumuzdaki yeri yadsınamaz. Ancak altın kolye çeşitleri yerine gümüş ve pırlanta tercih edildiği de bir gerçek. Bunun başlıca nedeni altın kolye olarak nişanlarda düğünlerde takılmaz. Bunun yerine çok değerli olduğu için altın bilezik olarak takılmaktadır. Atın bilezikler tasarım yönünden güçsüzdür demiyoruz kesinlikle, ancak aşırı değerli olduğu için çok farklı ve marjinal tasarımlardan ziyade ağırlığı ve kalınlığı ile gündemde altın bilezik var.Altın Kolyeler değerleri ve Yatırım İmkanları

Toplumumuzda yer eden kanı altın madeninin değerinin her geçen gün artacağı ve altın alma sonucunda her zaman bir süre sonra altın almak için kullanılan paranın çok daha fazlasının geri geleceği yönündedir. Bu şüphesiz bir yatırımdır. Bu yüzdendir ki düğünlerde gelin ve damada altın kolye, altın bilezik takılır ve nişan yüzükleri de altın yüzüklerden oluşur. Alyansların neredeyse hepsi sarı altın yüzükler arasından seçilir.

Altın kolyeler ülkemizde çok tutulmasa da özellikle Hindistan gibi ülkelerde özellikle gündelik hayatta kullanıyor. Hindistan’da her yerde altın kolyeler, altın bilezikler, altın yüzükler ve diğer altın aksesuarlar görmek hiçte zor değil. Bu ve bunun gibi örneklerin oluşu altından yapılan aksesuarların en güzel takılar listemizde tabi de yer alması demek.

Altın madenini bu denli değerli kılan çağlar boyunca da değerli olması denebilir. Ender bulunan bir metal olarak sayılabilen altın bilimsel araştırmalarda ve başka alanlarda kullanılıyor. Fiyatının yüksek olması olumsuz görülse de bir ihtişam göstergesi halini almış. Yukarıda fotoğrafını görmüş olduğunuz ise son derece mütevazi.

9. En Güzel Takılar Arasında Pırlanta Rüzgarı

Sizin için hazırlamış olduğumuz en güzel takılar listemizde adeta pırlanta kolye tasarımları yarışıyor diyebiliriz. Fotoğrafta görmüş olduğunuz dörtlü “Y” şeklinde pırlanta kolye, altın kolyeler ve gümüş kolyeler arasında biraz geri plana düşmüş durumda. Bunun başlıca nedeni ise abartılı tasarımı. Ancak abartılı olsa da bu abartılı özelliği kararında tutulduğu için bu tasarımı listeye almaktan çekinmedik.

pırlanta kolye çeşitleri n güzel takılarBu pırlanta kolye en güzel takılar listemizde çünkü zarif bir duruşu var. Bu zarif duruş son derece değerli ve yüksek karat pırlantalar ile zenginleştirilmiş. Bu zenginleştirme konusunda üstteki paragrafta yorum yapmıştık o yüzden fazla üzerinde durmadan geçmeyi tercih ediyoruz. Son derece güzel olan pırlanta kolye özel günlerde takılmak için çok uygun. Kendini belli eden yapısı ve tasarımı ile göz alıcı bir zenginliğin çok güzel bir betimlemesi olarak karşımıza çıkıyor.

En güzel takılar listemizde yerini alan pırlanta kolyeler özellikle değerleri ile dikkat çekiyorlar. Beştaş pırlanta yüzük olarak en güzel takılar listemizde yer alan yüzük bunun en büyük örneği. Diğer takı modelleri ve el yapımı takılar değerleri bakımından hepsi toplansa bile belki de bir pırlanta kolye etmiyor desek yeri olabilir. Ama burada dikkat etmenizi istediğimiz ve altını çizdiğimiz husus fiyatı. Yani tasarımsal özellikleri bakımından az da olsa geri plana itilmiş durumdalar.

10. Çiçekli Yelpaze Kolye

Geleneksel örgü işlevinin takı modellerine ve el yapımı takılar olarak uygulandığı bir modelle karşı karşıyayız. Yuvarlak hatların ve çiçek motiflerinin belirgin olduğu el yapımı takılar arasında yeri alan takı en güzel takılar arasında onuncu sırada yerini alıyor ve rakiplerine tasarımsal açıdan ince dokunu ile fark atıyor. Diğer takı modellerinin aksine pek çok rengin kullanılabildiği örgü takılardan biri olan kolyede altın, gümüş, pırlanta ve bunun gibi malzemeler kullanılmamış.

el yapımı takılar takı modelleri ve daha fazlası

Değerli malzemelerin kullanılmaması kolye modelini sadece tasarım yönünden mükemmel ve geleneksel görünüşü ile ön plana çıkarmış durumda. Çiçeklerin duruşu ve günümüz trendlerine uygun yuvarlak hatlı yapısı, el yapımı takılar üzerinde zarifliği ve nazik duruşu temsil ediyor. Günümüz akımlarına uyan yapısı ile geleneksel ve modern takı tasarım örneklerinden biri olan tasarım en güzel takılar listemizde onuncu sıradaki yeri alıyor.

Bizim ürünlerimizden biri olan bu takı modelini daha yakından incelemek ve fiyat araştırması yapmak için:

Çiçekli Halka Kolye

Yukarıdaki butona tıklamanız yeterli. oldukça uygun fiyatlı olan Çiçekli Halka Kolye oldukça yoğun bir emeğin ve çabanın ürünü olarak karşımıza çıkıyor.

En Güzel Takılar Listemiz İçin Son Sözler

En nihayetinde en güzel takılar listemizi bitirmiş bulunmaktayız. En güzel takıları en ince ayrıntısına kadar listeleyip incelemeye çalıştık. Listemizde pırlanta kolyeler, pırlanta yüzükler, beştaş pırlantalar, gümüş kolyeler, el yapımı takılar, merserize ipten örme takılar, tel sarma takılar, tel sarma bileklikler, doğal taş kolyeler vardı. Bunları tüm özellikleri ile incelemek için gayret gösterdik umarım memnun kalmışsınızdır. Eğer en güzel takılar yazımızı beğendiyseniz paylaşmayı ve bizden söz etmeyi unutmayınız. Esenlikler dileriz.

En Güzel Takılar” te bir düşünce

  1. Pingback: En Güzel Takılar – Ortaakarsu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir