Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları

boncuk bileklik modelleri ve yapımı son bijuteri nedir sorusunu cevaplamada bize yardımcı olacaktır

Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları ile ilgili bu yazımıza hoş geldiniz sevgili takı severler. Takı modellerini özümseyip neler yapabileceğinizi anlatmaya çalışacağız bu yazımızda.

Takı modellerine yakından baktığımızda; bir takıyı iyi yapanın çoğu zaman(marjinal modelleri bunun haricinde tutmak doğru olacaktır) boncuklar olduğunu söylemek gerek. Renkli renkli, güzel güzel,
takan kişinin de takana bakan kişinin de içini ısıtan boncuklar.
Bu yüzdendir ki takı modellerinde boncuk kullanımı son derece önemlidir. Hele ki takıları güzel görünmek için bir tamamlayıcı unsur olarak görüyorsak.

Boncuklar,
boncuklar, ah bu boncuklar.
Takıların sıcaklığı boncuklar…Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları İçin Malzemeler

Boncuk bileklik modelleri ve nasıl yapıldıkları bu yazımızın ana konusunu oluşturmak. Eğer bilekliklerin nasıl yapıldığını öğrenmek ve bu takı modellerini hayata geçirmek istiyorsak öncelikle malzemelerimize bir göz atmamızda fayda var.

Çengelli İğne ve Boncuklardan Bileklik Yapımı

Çengelli iğne ve boncuklardan bileklik yapımı en kolay bileklik modellerinden. Oldukça basit bir şekilde hazırlayabileceğiniz takı modelleri de cabası. Hep birlikte malzemelere göz atalım.

 1. Küçük çengelli iğneler.
 2. Küçük ebatlı boncuklar(yandaki veya alt tarafta boyutları daha net anlayabilirsiniz.)
 3. Lastikli misina.

Aslında daha ayrıntılı olarak bu boncuk bileklik modelleri ve yapılışları ile Çengelli İğne ile Bileklik Nasıl Yapılır? yazımızda anlatımda bulunmuştuk.

Boncuk bileklik modelleri ve yapılışlari çengelli iğne bileklik yapımı malzemeleri bijuteri malzemeleri
Boncuk bileklik modelleri ve yapılışları çengelli iğne bileklik yapımı malzemeleri
Boncuk bileklik modelleri ve yapılışları çengelli iğne bileklik yapımı malzemeleri bijuteri nedir örnekleri
Boncuk bileklik modelleri ve yapılışları bileklik yapımı malzemeleri

Metal Halkadan Bileklik Yapımı

Bu bileklik modeli de çengelli iğne bileklik modeli gibi yapımı kolay bir model. Malzemeler neredeyse aynı ama bunda ayrıca metal bileklik halkası gerekmekte. Çengelli iğne bileklik modelinde kullanılan boncuklar bu modelde de kullanılabilir.

Metal bileklik halkasını paketinden çıkardıktan sonra istediğimiz ölçüde keserek kısaltıyoruz. İstersek kısaltmadan da kullanmak mümkün olabilir. Daha sonrasında metal halkanın bir ucunu bükerek boncukların kaçmasını engelliyoruz. Sonrasında da boncuklarımızı telden geçirmeye başlıyoruz.. İşte bu kadar basit.

Daha Zor Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları

Evet, evet henüz bitmedi. Her şey bu kadar kolay değil hali ile. Bu modelleri başarı ile tamamladığınıza göre artık yapımı daha zor ve emek gerektiren(hali ile biraz da çalışma gerektiren) daha zor boncuk bileklik modelleri ve yapılışları ile devam edebiliriz.

Daha Zor Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları

Malzemeler

Bu modelimiz için pek çok malzeme gerekiyor. Aslında her şey resimde var ve rahatlıkla seçilebilir ancak biz yine de bir liste yapalım:

 1. Klipsler.
 2. Ara parçaları.
 3. Boncuk iğnesi.
 4. Küçük(kum) boncuklar.
 5. Orta boy boncuklar(çiçekli kısım için).
 6. Kısa bir zincir(var olan uzun bir zincirden de çıkarabilirsiniz).
 7. Misina(olabildiğince ince).
 8. İnce ip.
Yapılışı

Öncelikle bu model için çok uğraşmanız gerekebilir. Ancak azmeder ve bolca da araştırma yapıp pratik yaparsanız kesinlikle yapamayacağınız bir model değil. Resim dikkatli şekilde incelenmeli bu zaten anlamışsınızdır.

Biz yine de her zaman ki gibi yapılışı anlatalım. Belki biraz da işinizi kolaylaştırmış olurum.

Öncelikle model yan yana sıralanmış kum boncukların uzun bir şerit haline getirilmesinden oluşmakta. Bunu anlamak için resimlere dikkatli bir şekilde bakmak yeterli.

Kum boncukları yan yana dizerken bir boncuk iğnesi kullanıldığını resimlerden görebilirsiniz. Bu yan yan dizilen kum boncukları bi şerit haline getirmek için ise misina kullanmanız gerekli.

Misinanın bir kısmına ince ip sararak resimlerde görülen gri kısmı oluşturuyoruz. Lacivert kısımlar için ise kum boncuklardan oluşan sıraları kullanıyoruz.

Daha sonra istenilen desenler hazırlandığında ve şerit tamamlandığında, şeridin iki ucuna sıkıştırmalı klipsleri sıkıştırılarak şeride tutturuyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta onca emek vererek hazırladığımız şeridimizi bozmadan sıkıştırma yapmak. Elimizdeki malzemelerin eğilip bükülebilen şeyler olduğunu düşünürsek tüm gücümüzü kullanmamıza zaten gerek yok. Hafif bir baskı klipsi yerleştirmemizi sağlayacaktır.

Artık zincirimizi takarak boncuk bileklik modelleri ve yapılışları konusunda bir takı modeli daha hem görmüş hem de nasıl yapılacağını görmüş olduk.

Boncuklardan Çiçek Yapmak

boncuklu bileklik modelleri ve yapımının nasıl olacağı ile ilgili görsel bijuteri nedir sorusunu cevaplamada bize yardımcı olacaktır
boncuklu bileklik modelleri ve yapımı malzemeleri
boncuklu bileklik modelleri ve yapımı 1
boncuklu bileklik modelleri ve yapımı 2
boncuklu bileklik modelleri ve yapımı 3
boncuklu bileklik modelleri ve yapımı 1
boncuk bileklik modelleri ve yapımı son bijuteri nedir sorusunu cevaplamada bize yardımcı olacaktır

Boncuklu Bileklik Modelleri ve Yapımı Özel Tasarım

Bu tasarım özel olarak hazırlandı ve biraz zahmetli. Ama adım adım kolay takı modellerinden zor takı modellerine ilerleyeceğimizi söylemiştik.

Çiçeği Küçümseyen, Onun Yaratıcılığını da Küçümsemiş Olur.

Alexandre Dumas

Çiçekli Bileklik Yapımı

Görsellerin ve Alexandre Dumas’ın sözünün her şeyi anlattığını düşünüyoruz. Çiçekler kadın ruhunun en ihtişamlı bahçelerine açılan kapılardır. Her kadın çiçekleri sever ve çiçekli takılar bizlerin vazgeçilmezidir. Bu güzel modelde de vazgeçilmezi tatmak gerçekten çok hoş olacaktır.

Bu takı modelinin yapımını slayt olarak oldukça ayrıntılı şekilde anlatmış olsak da çok ayrıntılı ve özel bir model olmasından dolayı bize soru sormak ve ayrıntılı bilgi almak isterseniz yorum olarak yazabilir veya bize diğer pek çok yolla ulaşabilirsiniz. Eğer ihtiyaç duyarsanız lütfen çekinmeyin. Size yardımcı olmak bizi mutlu edecektir.

Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları

Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları ile ilgili pek çok örnek bulunmakta bunlarla ilgili olarak bizim pek çok yazımız mevcut. Eğer bu yazımız ile tatmin olmaz ve daha fazla örnek isterseniz sitemizde bu knu ile ilgili bolca yazı mevcut. Yanda veya aşağıda gördüğünüz pek çok yazı bu konuyla ilgili ve ilginizi mutlaka çekecek ve okumak isteyeceksiniz. Ayrıca Pinterst aktif olarak kullandığımız ve takı modelleri paylaştığımız bir platform buradan da Pinterest Profilimize göz atıp takip edebilirsiniz.

 49,50 KDV Dahildir
 54,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir

Bileklik

Beyaz Bileklik

 17,90 KDV Dahildir
 9,90 KDV Dahildir
 9,90 KDV Dahildir
 59,90 KDV Dahildir
 49,90 KDV Dahildir
 179,90 KDV Dahildir
 89,90 KDV Dahildir
 81,90 KDV Dahildir
 39,90 KDV Dahildir

Bizim Bileklik Modellerimize Göz Atmayı Unutmayın

Biz üretim yapan bir topluluğuz. Sürekli ve durmadan üretim yapıyoruz. Üretim yapmak bizim için önemli. Bizi daha yakından tanımak isterseniz hakkımızda sayfasından bizimle ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz. Bizim üretimimiz olan bileklikler de görmüş olduğunuz gibi ayrıca hemen altında yine bizim emeğimiz ve üretimimiz olan kolye modellerini de görebilirsiniz. Yakından bakmak için tıklamanız yeterli. İsterseniz güvenli ödeme yollarından birini seçerek satın alma işlemi gerçekleştirerek hem muhteşem bir tasarıma sahip olabilir hem de bize destek olarak internet sitemizin gelişmesine katkıda bulunabilirsiniz. Arıca hazırlanmakta olan “katkıda bulunanlar” kısmımızda her almaya hak kazanmış olursunuz.

Boncuk Bileklik Modelleri ve Yapılışları yazımızın sonuna gelirken yazımızı paylaşmayı, beğenmeyi ve yorumlarınızı eksik etmezseniz çok mutlu oluruz. Hepinizi çok seviyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir