Takı Tasarım Örnekleri ve Kolye Modelleri

takı tasarım örnekleri ve kolye modelleri

Takı tasarım örnekleri derya deniz. Çok çeşitli şeyler yapmak mümkün. Bunlar çok farklı takılar olabildiği gibi sıradan sayılabilecek geleneksel takı tasarımı örnekleri de görmek mümkün. Biz de yazımızda bu tasarımların görsellerini paylaşacağız. Siz de paylaştığımız tasarımlardan en beğendiğinizi yorum kısmına belirtin. Böylelikle biz de en çok beğenilen tasarımın nasıl yapıldığı ile ilgili yeni bir yazı yayınlayalım.

Gelelim takı tasarım örneklerimize;

Takı Tasarım Örnekleri

Takı tasarım örnekleri olarak seçtiğimiz modeller en çok ilgi gören ve en çok satın alınan modellerimizden olduğu için daha çok bize özgü olmak ile birlikte sayenizde popüler ve tutulan bir site olduğumuz için günümüz trendlerine de ışık tutar nitelikte. Bu yüzden takı tasarım örnekleri içerisinde yer alan  modelleri değerlendirirken günümüzün en popüler ve aranan modellerini içerdiğini unutmayın ve gördüğünüz takı modellerini gönül rahatlığı ile kullanın.

2. Abdülhamit Tuğralı Kolyeler

2. Abdülhamit tuğralı kolyeler özellikle Paidat Abdülhamit dizisi ile birlikte oldukça popüler bir hal aldı ve herkes tarafından kullanılmaya başlandı.

Takı Tasarım Örnekleri Yakın Plan
Takı Tasarım Örnekleri Yakın Plan
Takı Tasarım Örnekleri 2. Abdülhamit Kolyesi
Takı Tasarım Örnekleri 2. Abdülhamit Kolyesi

Fotoğraflarda gördüğünüz takı modeli oldukça basit bir yapıya sahip; sizin de gördüğünüz gibi kolye ucu ve aynı metalik renkteki zincirden oluşmakta. Bu kolye modelini özel kılanın sizin de tahmin ettiğiniz gibi 2. Abdülhamit Tuğralı sikkeden yapılmış olması. Pek çok farklı tasarımlar yapılabilecekken sade bir yapı seçilmesinin nedeni ise hiç şüphesiz tuğranın ön plana çıkarılmak istenmesi.

Bu modeli satın almak isterseniz sitemizde mevcut bulunmakta. Satın almak için tıklayın.

Tel Sarma Kolye Modelleri

Tel sarma kolye modellerinin tamamı çok revaçta. Rusya’dan başlayan tel sarma takı yapımı akımı dünyaya yayılmış durumda ve çok beğeniliyor bunun balıca nedeni de tel sarma takıların zarif ve ihtişamlı duruşlarının yanın el yapımı olması ve yoğun bir emek ürünü oluşu.

 

 

takı modelleri örneği takı tasarımı örnekleri
Takı Modellerinden Birisi Takı Tasarımı Örnekleri
takı tasarım modelleri takı tasarım örnekleri
Takı Tasarım Modelleri Takı Tasarım Örnekleri

Bu modellerin yapım şekli bir veya bir kaç kalın tel etrafına ince bir telin özenle ve özel tekniği ile sarılarak çeşitli motif ve şekiller oluşturulması şeklinde. Bu modellerin nasıl yapıldığını daha yakından incelemek ve ayrıntılı anlatım için Tel Sarma Takılar yazımızı okuyabilirsiniz.

Renkli Takılar Her Kadının Tercihi

takı modeli ve takı malzemeleri görseli
takı modeli ve takı malzemeleri görseli

Farklı renklerde ve boyutlarda simetrik olmayan taşlarla yapılan takı tasarım örnekleri, takı modelleri içerisinde önemli bir yere sahip. Kordonun ve kolye ucunun farklı renklerde ki yapısı günümüzün kaos ve karmaşasıyla iç içe bir şıklık sağlıyor ve tercih ediliyor.

Kordonun farkı renklerde yapılardan oluşması takı tasarımı açısından özellikle dikkat çekici bir etmen olarak göze çarpıyor. Bunun yanında abartıya kaçmamak ve sadeliği  de elden bırakmamak önemli bir etmen. Tüm bu tasarım seçeneklerinin bir arada bulunduğu takılar oldukça tercih edilir vaziyette ve neredeyse herkes kullanıyor.

Örme ve Renkli Takılar

Renkli takıların yanında özellikle yoğun emek isteyen ve tasarımsal olarak mükemmel bir hal alması için her türlü detayı düşünülen örme takılar oldukça güzel ve şık. Fotoğraftan ayrıntılı olarak inceleyebilirsiniz.

takı modelleri örgü takı takı tasarım örnekleri
Takı modelleri örgü takı takı tasarım örnekleri

Fotoğraftan örnek çıkartmanız mümkün olduğu gibi ayrıca kendiniz doğaçlama da ilerleyebileceğiniz örme takı modelleri yaratıcılıkta sınır tanımıyor diyebiliriz. Fotoğraftaki kolyeyi daha yakından incelemek, örnek çıkartmak veya satın almak isterseniz tıklayınız.

Soyut Modeller

Takı takarken her zaman şekli belli ve direkt olarak bir şeye benzeyen takılar takmak yerine daha soyut ve ilk etapta bir şeye benzetmekte güçlük çektiğimiz ancak baktıkça içimizde his ve duygu uyandıran takılar oldukça ilgi çekici olabiliyor.

Takı Tasarım Örnekleri
Takı Tasarım Örnekleri Ters Kalp Kolye

İnsan kalbi ilk etapta pek çok şeye benzetilebilir ancak bizler bir kalp şeklini bizim içimizdeki biyolojik kalple ve aşk ile özleştirip bu şekilde kullanmaya başlamışızdır. Yukarıda ki fotoğraf da gördüğünüz tel sarma takı modeli de bunlardan biri. Ve bu tür tasarımlar günümüzde çok tercih ediliyor. Çünkü dikkat çekici ve ilgi çekiyor. İnsanlar bunun ne olduğunu ve gerçekte neye benzetilmesi gerektiğini anlamak için uzun uzun bakıyor. Bu durumda bir takı modelinde bizim en çok istediğimiz özelliklerden.

Daha fazla takı tasarım örnekleri bulabileceğiniz bir site olan Etsy bizim de farklı ürünlerimizin bulunduğu oldukça popüler ve son trendleri izleyen tasarımcıların ürünlerinin satışını yaptığı bir site.

Takı Tasarım Örnekleri Çok Fazla

Takı tasarım örnekleri sizin de gördüğünüz gibi çok fazla ve değişik şekillerde karşımıza çıkıyor. Biz zamanla daha başka takı tasarım örnekleri de paylaşacağız ve sizi takı dünyasının içerisine çekmeye devam edeceğiz. En sevdiğiniz ve ilgi duyduğunuz takı modellerini paylaşmak bizim için büyük bir mutluluk ve bu yazıya benzer başka yazılarla sizleri takı tasarım örnekleri ile tanıştırmaya ve ilham vermeye devam edeceğiz. Takı tasarımı ile neler yapabileceğinizi anlamak, iyi bir tasarımcı olmak ve takı tasarımının inceliklerini günümüz modası ve trendlerine uyumlu öğrenmek için yazılarımızı takip etmeniz gerektiğini unutmayın.

En çok beğendiğiniz takı modelinin hangi aşamalardan geçerek yapıldığını öğrenmek ve kendi başınıza yapabilir hale gelerek, en beğendiğiniz takı modelini kendiniz tasarlayıp hayata geçirmek için yorum kısmına bu yazımızda en beğendiğini modeli belirtmeyi unutmayın. Bunu yapmanız en çok beğenilen takı modelinin nasıl yapıldığını anlattığımız bir yazı yayımlamamızı sağlayacak.

Umarım yazımızı ve takı modellerimizi beğenmiş ve yazımızdan memnun kalmışsınızdır. Yorum yapmayı ve bize olan desteğiniz  göstermek için yazımızı sosyal medya hesaplarınızda paylaşmayı unutmayın. Takı tasarım örnekleri arasından en beğenilenleri paylaştığımız bu yazımızın sonun gelirken bu yazımızın ikinci kısmını bir kısmı olacağını ve takipte kalmanızın yeni yazımızda ki modelleri kaçırmamanızı sağlayacağını da hatırlatmak isterim. Şimdilik hoşça kalın. Hepinize sevgiler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir