Kolye Tasarımı İpuçları

Kolye tasarımı görseli

Tekrardan merhaba. Gideli kısa bir süre olmasına rağmen yeni bir kolye tasarımı yapımı ile tekrar döndük ve sizi gördüğümüze çok memnunuz. Bu yazımızda kolye yapımı ile ilgili özel ipuçları vereceğiz ve yeni bir tasarım ile kolye tasarımı için pek çok açıdan farklı incelemelerde bulunacağız. Görselimiz aslında yeni tasarımımız nasıl yapıldığını gayet net bir şekilde özetliyor ancak biz yazımızda kolye yapımı için kısa bir özet hazırladık. Önce malzemelerimi tanıyıp daha sonra da tasarımın nasıl yapıldığı ile ilgili kısa bilgiler vereceğiz.

Malzemelerimi tanımaya geçmeden önce, takı tasarımlarının yapımı yazımızda malzemleri nereden uygun fiyata temin edebileceğimizi öğrenebilir ve genel olarak takı tasarımlarının nasıl yapıldığını merak ediyorsanız takı tasarımları nasıl yapılır? yazımızdan da ön bilgilenme yapabilirsiniz. Bu ön bilgilenmeler takı tasarımına yeni başlayan kişiler için oldukça faydalı olacaktır çünkü bizde bu yazılarımızda takı tasarımına ilk başladığımız zamanlarda neler yaptığımızı bu yazılarımızda anlattık. Bu yüzden bu yazıları incelemeniz son derece faydalı olacaktır diye düşünüyorum.

Malzemelerimi nereden temin edebileceğimizi ve genel bilgilendirmeler ile ilgili eksikliklerimizi giderdiğimize göre artık malzemelerimizi listelemeye başlayabiliriz.

Kolye Tasarımı İçin Malzemeler

Bu kolye tasarımı için gerekli olan malzemeler;

  • Kum boncuk. Kendi zevkinize göre renk tercihi yapabilirsiniz. Size tavsiyeniz sadece görseldeki renklere odaklanmamanız ufkunuzu geniş tutarak kendi tasarım zevkinize göre renk tercihi yapmanız.
  • Orta büyüklükte boncuk. Tıpkı görseldeki gibi orta büyüklükteki boncuklar ihtiyacımız olan türden boncuklar.
  • İnce tel. Kum boncukların geçebileceği kadar ince olan bakır veya nikel teller işimizi fazlasıyla görecektir. Unutmamak gerek ki her malzemeyi bizimle aynı standartlarda bulmak zorunda değilsiniz. Uygun fiyat ve performans oranına göre kendi tercihlerinizi tasarımı hayata geçirebilecek şekilde yapmalısınız.

Temel malzemelerimiz bunlar artık elimizde bulunan malzemelerle takı yapımına başlayabilir. Bu kolye tasarımı görselden anlayabileceğiniz gibi güzel olduğu kadar zahmetli de bir model ve sizi biraz yoracak. Ancak işin sonucunda son derece lık bir kolye tasarımı hayata geçirmenin ve el yapımı takılar hazırlamanın verdiği mutluluk ve başarı hissi bu zahmete değdiğini anlamanızı sağlayacaktır diye düşünüyoruz.

Kolye Tasarımı Yapımı

Tasarımı yapmak için söylenebikecek çok söz var çünkü oldukça karışık sayılabilecek bir tasarımla karşı karşıyasınız. Bu yüzden biz buraya ne yazsak malesef kafanız karışacak ve yapamayacaksınız. Bu yüzden uzun uzun bu basarımın nasıl yapıldığını anlatmak yerine görselden faydalanmanız daha faydalı olacaktır diye düşünüyorum. Eğer görseldeki sıralamayı inceler ve bu sıralamadan ayrılmadan dikkatli bir şekilde çalışırsanız bu muhteşem tasarımı mutlaka bitirirsiniz.

Görselimizden faydalanırken anlamadığınız veya yapamadığınız yerleri yorum bölümünden bize sormaktan çekinmeyin lütfen. Size uzun uzun, ayrıntısıyla yardımcı olmak bizi son derece mutlu edecektir. Yorum bölümünün haricinde iletişim adreslerimizden bize ulaşabilirsiniz ve istediğibiz soruyu yöneltebilirsiniz. En kısa sürede size yardımcı olmak ve kolye tasarımları, bileklik tasarımları, el yapımı takılar, otantik takı modelleri, küpe tasarımları ve bunun gibi diğer tasarım envanterleri için size yardımcı olmak bizim için bir zevk olacaktır.

Takı tasarınlarınız hepaindw sabır sizin anahtarınızdır ve bir tasarımın hayata geçirilmesinde en önemli faktör tasarımcının yeteneğinden ziyade sabrıdır. Bunu hiç unutmayın ve tasarımlarınıza sabır katın. Sabır tasarımlarınızı eşsizlertilen ve kolye tasarımı yapımında özgüveninizi arttıran en önemli unsur olarak karşınıza çıkacaktır. Takı modelleri ile ilgili daha fazla bilgi almak için blogumuzda dolaşmanızı öneririz. Kolye tasarımları için daha fazla bilgi almak ve örnek tasarımlar görmek için kolye yapımı yazımızını ve kolyeleri rahat yapmak için gerekli olan malzemeler için de kolye yapımı için malzemeler  yazımızı okumanız size büyük faydalar sağlayabilir ve işinizi kolaylaştırabilir. Bu günlük de bukadar deyip size veda ederken tasarımlarınızın istediğiniz gibi hayat bulmasını diliyoruz.

Kolye Tasarımı İpuçları” te bir düşünce

  1. Pingback: Kolye ve Kolye Yapım Şekilleri - Nakkase Blog - Türkiye'nin En Büyük Takı Blogu

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir