Kum Boncuk Bileklik Yapımı

kum boncuk bileklik yapımı için bir adet görsel

Kum boncuk bileklik yapımı için malzemeler fazla değildir. Önce malzemelerimizi tanıyacağız sonrasında da ilgili anlatımımızı gerçekleştireceğiz.

Bu gün sizler için şöyle bir takı modelimiz var:

Kum boncuk bileklik yapımı için örnek model
Kum boncuk bileklik yapımı için örnek bir model

Kum Boncuk Bileklik Yapımı İçin Malzemeler

Gerekli olan malzemeleri şöyle sıralayabiliriz;

 1. Misina veya ince ip. Misina kullanmanızı öneririm özellikle lastik misina kullanırsanız esneklik sağlar ve kopma konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Üstelik de bileğe rahat geçer.
 2. Kum boncuk. Çeşitli renklerde ve şekillerde kum boncuk kullanabilirsiniz. Nasıl tip kum boncuk kullanacağınız size kalmış.
 3. Boncuk iğnesi kesinlikle lazım olan bir malzeme. Normal iğne ile küçük ebattaki boncukları toplamakta ve ipe geçirmekte zorlanabilirsiniz. Boncuk iğnesi ise ekstra uzun ve ekstra incedir. Böylece kum boncuklarınızı rahatlıkla ipe dizebilirsiniz.
 4. İsteğe bağlı olarak bir klips kullanabilirsiniz.
Kum Boncuk Bileklik Yapımı

Tasarım oldukça basit. Biraz baktığınızda nasıl yapıldığını çok rahat anlayabiliriz ama biz tabiki ayrıntı bir şekilde anlatarak kafanızda soru işaretleri bıramadan bu güzel tasarımı veya bu güzel tasarıma benzeyen pek çok güzel tasarımı kolaylıkla hayata geçirmenizi sağlayalım.

Yapım Aşaması

Yapım aşaması ile ilgili olarak yönergeleri sırasıyla incelemeniz gerektiğini lütfen unutmayın.

 • Kum boncukları hazırlayın ve geniş bir kapa dökün.
 • İpinizi boncuk iğnesine geçirin. Bu konuda söykeyebileceğimiz şey oldukça meşakkatli bir iş olduğudur. Çoğu zaman iğne ipten oldukça zor geçer. Bu konuda sabırlı olmanız önemli. Bancuk iğnesi olmadan tasarımı hayata geçiremezsiniz.
 • Daha sonra kabınızdaki boncukları ioe geçirmeye başlayın. Bir bileği bir buçuk kez saracak uzunlukta boncuk dizmeniz gerektiğini unutmayın. Bu ölçüyü tasarımınıza göre ayarlamanız gerektiğinde sadece oran verebilmekteyiz.
 • Bu oranda bir salkım kum boncuklu ip hazırladığımızda ipi keserek iki ucunu bağlayın. Bağladığınız yerlerde az da olsa pay bırakmanız gerektiğini unutmayın.
 • Bu salkım gibi yedi sekiz tane daha salkım hazırlayın. Ve onların da uçlarına düğüm atın.
 • Sonrasında en önemli aşamaya gelmiş bulunmaktayız. Hazırladığınız bu salkımları sürekli birbiri üzerinden fotoğrafdaki gibi geçiçerek düğümler atın ve bu şekilde salkımın sonuna kadar ilerleyin.
Kum boncuk bileklik yapımı
Kum boncuk bileklik
 • Klipsin isteğe bağlı olduğunu söylemiştik. Eğer klips kullanmak istemişseniz klipsi hazırladığınız birbine bağlı düğümlerin iki ucuna sıkıca tutturun. Fotoğraftaki son hali elde edin.

Hazırladığınız salkımların renkleri birbirinden farklı olabilir. Yani her salkım farklı bir renkte olabilir. Bu tamamen sizin tasarımcı bakışınıza kalmış bir şeydir.

Kum boncuk bileklik yapımı ile ilgili söyleyeceklerimiz yavaş yavaş biterken kum boncuklarla ilgili bir başka yazımız olan kum boncuk takı modelleri ile farklı tasarımlara göz atabilirsiniz.

Eğer tasarımlarınızda yapamadığınız veya sorun yaşadığınız bir yer olursa bize iletişim adreslerimizden ulaşmaktan çekinmeyin lütfen. Her zaman sizlere yardımcı olmak için elimizden geleni yaparız. Unutmayın ki el yapımı takılar makine gibi stabil ve her zaman aynı şeyi yaparak geliştirilen takı modelleri değildir. Bu yüzden hata yapma ve sorun yaşama olasılığın her zaman vardır ve bu oldukça normal bir şeydir. Özellikle kum boncuk bileklik yapımı uğraş ve sabır gerektirdiği için hata yapma, sorun yaşama ve danışmak isteme durumlarının sık yaşanabildiği bir türdür. Bu gibi durumlarla karşılaşmanız son derece doğaldır. Bu yüzden de bize soru sormaktan çekinmeyin ve her şeyi yazının yorum bölümünde veya iletişim bölümümüzdeki formu doldurarak bize sorun. En kısa sürede cevap vermeye çalışacağımızdan şüpheniz olmasın. Şimdilik hoşçakalın Nakkase Blog takipçileri. Bol takılı ve aksesuarlı hoş günler sizler ile birlikte olsun.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir