Kum Boncuk Takı Modelleri

kum boncuklar ve Kum boncuk takı modelleri

Kum boncuk takı modelleri ile ilgili olan bu yazımıza hoşgeldiniz. Hemen modelimizi incelemeye başlayalım.

kum boncuk takı modelleri
Kum boncuk takı modelleri

Bu modelimizde üç farklı renkte boncuk kullanıldı. Boncuklardan oluşan salkımların arasına metal ve orta büyüklükte bir boncuk takıldı. Bu modelden faydalanırken sizde kendi istediğiniz renkte boncuklar kullanabilirsiniz ve salkımların arasındaki metal boncuk yerine kendi istediğiniz, beğendiğiniz orta büyüklükteki boncuğu kullanabilirsiniz, aynı işlevi yaptığı sürece çok da bir fark olmayacaktır.

yakın çekim kum boncuk takı modelleri
Yakın çekim kum boncuk takı modelleri

Kum boncuk takı modelleri içerisinden seçtiğimiz ve yukarıdaki uzaktan çekilmiş fotoğrafın yakın çekim yapılmış hali hemen yukarıdaki gibidir.

Kum Boncuk Takı Modelleri için Gerekli Malzemeler

  • Misina veya ip.
  • Üç farklı renk, aynı boyutta boncuklar.
  • Boncuk iğnesi; başka türlü kum boncuğu misinaya geçirmeniz son derece zor olacaktır. Boncuk iğnesi ekstra incelikte ve uzunlukta olduğu için boncuk geçirme işlevine son derece uygundur. Bunu zaten adın da anlayabilirsiniz.
  • Orta büyüklükte boncuklar.

Tüm bu malzemelerle fotoğraftakinin aynısı veya çok benzeri modeller yapmanız mümkün. Bunun yanında kendi tasarım fikirlerinizi mutlaka tasarımlarınıza katmalısınız Bir takı tasarımcı kendi tasarım fikirleri ile ürettiği takılarla vardır. Bu işi hobi veya kendine takı yapmak için bile yapıyor olsanız kendi tasarım fikirlerinizin tasarımlarınızda oluşu karakterinizi ve orjinalliğiniz yansıtacak etrafınızdan daha olumlu algılanmanızı sağlayacak ve en önemlisi de daha şık kılacaktır.

Nasıl daha şık ve modaya uygun tasarım yapılır merak ediyorsanız Takı ve Moda yazımızı okuyabilirsiniz. Bu yazımızda genel hatlarıyla takı ve moda anlayışımızdan bahsedilmiştir. Blogumuzda küçük bir gezinti yaparsanız da daha farklı tasarım anlayışlarını sorgulayabilirsiniz.

Kum Bomcuklar Yere Dökülürse

Kum boncuklarla çalışırken here dökülürse korkmayın, kaza her zaman olabilir değil mi? Kum boncuklarınızı toplamak için boncuk iğnenizi kullanabilirsiniz. Ama dikkat edin iğnenin ip geçen yeri mutlaka bağlı olsun boncuk iğnenizi kaybetmeniz daha tehlikeli bir duruma sebiyet verebilir. Kaş yaparken göz çıkarmamak lazım.

Boncuk iğnesine boncukları seri bir şekilde geçiçeçek ve ineye bağlı olan ipte toplayarak dökülen boncuklarınızı kısa sürede toplayabilirsiniz.

kum boncuk takı modelleri
Kum boncuk takı modelleri

Kum Boncuk Takı Modelleri için Maliyet ve Fiyatlar

İlginizi Çekebilecek Takı Malzemeleri!

Kum boncuklar son derece ucuz temin edilbilir. Bunun yanında msina veya ip kalitesine göre pahalı olabilmektedir. Ancak yapcağınız takının kısa sürede kopup dağılmaması için bu alışverişinizde kaliteli ürünleri tercih etmenizi öneririm. Boncuk iğnesi ise takım olarak satılabilmekte ve bu yazı hazırlanırken fiyatı 6-7 TL dolaylarında gezinmektedir. İnternette “boncuk iğnesi” olarak arattığınızda karşınıza 100 TL dolaylarında fiyatları olan ürünler çıkabilmektedir. Bunlar bizim aradığımız ürün değildir başka amaçlar için de kullanılabilen ürünlerdir. Bizim temin etmemiz gereken uygun fiyatlı olan ürünlerdir.

Kum Boncuk Takı Modelleri” te bir düşünce

  1. Pingback: Kum Boncuk Bileklik Yapımı- Türkiye'nin En Büyük Takı Blogu Nakkase

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir