Alışveriş Yaparak Mutlu Olmanın Yolları

Mutlu olmanın yolları için hepimiz arayış içindeyiz.. Bu hayatın değişmez bir cilvesi haline gelmiştir artık. Bunun yanında mutsuzken ve depresyondayken çok yemek, uyumak ve en önemlisi alışveriş yapmak gibi pek çok yolla mutlu olmayı dileriz. Ancak bu seçeneklerden alışveriş yapmak bizi uzun vadede mutsuz edebilir. Neden mi? Hemen cevap verelim;

Ay Sonunda Kredi Kartının Durumu

Hepimiz kredi kartı kullanırız ama dikkat. Kredi kartı kullanımı ay sonunda başımıza bela olabilir. Bunun yanında eğer o ay mutsuz zamanlar geçirmiş isek ay sonunda daha mutsuz zamanlar geçireceğimizin garantisi vardır mağlesef.

Mutlu olmanın yolları için araştırma yaparken yolumuz bir AVM veya iyi bir e-ticaret sitesine düştüyse vay halimize. Ay sonunda canımız fena sıkılacak demektir. Bu hususa özellikle psikologlar dikkat çekiyor ve depresyon durumundayken alışveriş konusunda dikkatli olunması konusunda bizleri uyarıyor. Sizce bu uyarı boş yere olabilir mi? Bence boş yere bir uyarı değil?

Peki o zaman alışveriş yapmak bizi mutlu etmiyor mu? Bilakis insanı alışveriş yapmak kadar mutlu eden bir şey olamaz. Zaten insan doğası bunu bildiği için, bilinçaltı yardımı ile bizi alışveriş yapmaya itiyor. Yani alışveriş yapmak bizi kesinlikle mutlu ediyor. Durum bu olunca ve ay sonunda da canımız sıkılsın istemiyorsak her zaman kontrol bizde olmalı.

Ay sonunda binlerce lira gelecek olan kredi kartı faturası ile mücadele etmenin başıca yolu yukarıda da belirttiğimiz gibi kontrollu olmak. Tabi bir de indirimli alışveriş yapmak bu konuda çok önemli. Ama sadece basit indirimlerden bahsetmiyorum gerçekten yüksek miktarda ve bütçenizi zorlamayacak indirimlerden bahsediyorum.

mutlu olmanın yolları indirimlerden geçer

Mutlu olmanın yolları her zaman indimden geçer. Mutluluk bize her zaman büyük indirimlerle gelir ancak bu indirimler bizi kandıran ve aldatan şekillerde olmamalıdir. Durum böyle bile olsa demende belirttiğimiz gibi kontrol bizde olmalıdır. İndim dediğimiz olay bir pazarlama aldatmacası olabileceği gibi rünü satan ve satın almak isteyen kişi arasında karşılıklı bir çıkar birliği de olabilir. Bu konu matematikte Oyun Teorisi olarak geçer ve karşılıklı çıkar alışverişi olarak bilimsel literatürde yer alır.

Mutlu Olmanın Yolları Bulunmaz Hint Kumaşı Değildir

Mutlu olmanın yolları bulunmaz hint kumaşı değildir ve aslında kolaydır. Kontrol mekanizması çerçevesinde gelişen manevi adımlar mutlu olmanın yolları için gerçek yol göstericilerdir. Bunun en büyük kanıtı manevi yönü güçlü insanların ççoğunlukla mutsuz olmak gibi bir dertlerinin olmamasıdır.

Durum böyle olunca manevi yönümüzü geliştirmek de mutlu olmanın yolları arayışımızda bize yol gösterecektir.

İndimli Alışveriş İçin İp Uçları

İndirimli alışveriş için ip uçları bir sanattır ve çoğu zaman kafa karıştırıcı olabilir, tıpkı çoğu sanat dalı gibi. Örneğin resim sanatını ele alalarım. Resim sanatının içerisinde olmayan biri ünlü bir ressamın tablosunda hiç bir şey göremezken resim eğitimi almış bir göz harikalar üstü bir güzellik görebilir. Bu çerçevede değerlendirirsek indirimli alışveriş yaparken kandırılmamak için ve hem indirimli hemde kaliteli ürünlere para vermek için eğitimli olmak ve alışveriş yapmadan önce araştırma yapmak şarttır.

E-Ticaret Siteleri Her Zaman Avantajlıdır

E-ticaret siteleri her zaman avantajlıdır ve avantajlı fiyatları ile dikkat çeker. Çünkü operasyonel maliyetleri daha azdır. Çalışan masrafları daha az olduğu için satılan maldan çalışanlarının maaşlarını, masraflarını, giderlerini karşıla gibi bir durum söz konusu değildir. E-ticarek siteleri, ürünün üzerine az bir kar koyup pazarlamasını yaparken, yolun kenarındaki bir mağza çalışan masraflarından mağzanın kirasına pek çok giderini sattığı maldan çıkarmak zorundadır. E-ticaret sitelerinden alışveriş yapmanın bu gibi fiyat avantajları saymakla bitmez. Uygun fiyatlı bir e-ticaret sitesi örneği için Nakkase Online Alışveriş‘e göz atabilirsiniz.

E-ticaret siteleri mutlu olmanın yolları arayışımızda altın bir kapı gibi parlatken pek çok kategoride ürün daha kolay ve sade bir şekilde gezilip seçim yapılabilir. Kategorilere göre ayırım yapılan menuler e-ticaret sitelerinde önemli bir rol oynar çünkü bir mağzaya girdiğinizde aradığınız şeyi bulmak, aklınızdaki ürüne ulaşmak zaman alabilri ama e-ticaret sitelerinde bu bir kaç tık ötenizdedir. Nakkase Online Alışveriş’in kategorilerini kolaylıkla gezebilrisiniz örneğin; Kolye Modelleri. Bu kategori ayrımı sizi aşırıya kaçmadan alışveriş yapmaya sevkeder hem siz kazanırsınız hem mağza.

Birazda Reklam Yapalım 🙂

Biz bir e-ticaret şirketiyiz. Öze tasarım takı modelleri tasarlıyoruz ve bu iş kolumuz bizi yavaş yavaş zirveye taşıyor. Bunun yanında genişleyen ürün yelpazemizle ve ve uygun fiyatlarımızda sizi mutlu etmeye çalışıyoruz. ürünlerimizden bir kaçı aşağıda sergilenmektedir. Gönül rahatlığı ile bakabilirsiniz.

Kolye Modelleri!

 59,90 KDV Dahildir
 49,90 KDV Dahildir
 179,90 KDV Dahildir
 89,90 KDV Dahildir
 81,90 KDV Dahildir
 39,90 KDV Dahildir
 61,90 KDV Dahildir
 82,90 KDV Dahildir

Bileklik Modelleri!

 49,50 KDV Dahildir
 54,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir
 17,90 KDV Dahildir

Bileklik

Beyaz Bileklik

 17,90 KDV Dahildir
 9,90 KDV Dahildir
 9,90 KDV Dahildir
 9,90 KDV Dahildir

Yüzük Modelleri!

 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 65,90 KDV Dahildir

Mutlu olmanın yolları dedeğinzde aklınıza biraz olsun gelmek için sizlerleyiz ve her zaman yanınızdayız.

nakkase hep seninle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir