Yüzük Modelleri

yüzük modelleri

Yüzük modelleri Nakkase’nin üretmiş olduğu takı modelleri içerisinde önemli yeri olan bir kategoridir. Bu kategorimize aşağıdan ayrıntılı olarak bakabilirsiniz:

Yüzük Modelleri

 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 12,50 KDV Dahildir
 65,90 KDV Dahildir

Yakında Gelecek Olan Gümüş Yüzükler

Yakında stoklara girecek olan gümüş yüzükler özellikle kadınların tercihi olarak göze çarpmaktadır. Bunun yanında yüzük modellerine bakacak olursak eldeki kibar duruşu ve nazik yapısını korumasıyla fazla dikkat çekmeyen ama çevredeki insanların farkına varmasını sağlayacak modeller olmalıdır. Böyle bir yüzük herşeyden önce özel olarak tasarlanırsa tasvir ettiğimiz konu irdelenmiş olur.

Yüzük modelleri içerisinde bizim tasarımımız olan Altair Model yüzük bu katogoriye girmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Özel tasarım ürünler içerisinde hem ayrıntılı hem de boyutları bakımından küçük yapıda oluşu, yüzükleri imal edilmeleri, görece zor ürünler haline getirilir.

Yüzüklerin nasıl imal edildiğine başka bir yazımızda ayrıntılı olarak değineceğiz.

Yüzük Modelleri ve Moda

Yüzük modelleri ve moda içiçe geçmiş kavramlar olmamak ile birlikte uyum içinde bir moda anlayışı çerçevesinde gelişmiş ve gelişmektedir.

Günümüz Moda Anlayışı

Günümüzde moda anlayışı yuvarlak hatlar, soft ve mat renkler, minimalist sade tasarımlardan meydana gelmiştir. Yüzük modelleri de bu çerçevede tasarlanmalıdır. Soft ve mat renklerin hakim olduğu tasarımlar artık hem erkek hem kadın, günümüz moda anlayışı ile uyumlu giyinmek ve aksesuarlar kullanmak isteyen herkesin tercihi haline geldi.

Bu çerçeve de bir değerlendirme yaparsak özellikle en çok kullanılan aksesuar olan yüzük modellerinde bu tür tasarımlar dikkat çeker hale geldi.

Özellikle alyans modelleri ve özel tasarım yüzüklerde bu tasarım anlayışındaki ürünler dikkat çekiyor.

yüzük modelleri
yüzük modelleri ile ilgili yazımıza bir yüzük görseli

Taşlı Yüzükler Tercih Ediliyor

Taşlı yüzükler tercih ediliyor ve bunun önemli nedenleri var. Her şeyden önce değerliler ve zaten değerli olan kadınlarımız bu değerlerini göstermek için şıklık ve zarafet ile ilgili pek çok kombinasyon yapmaya özen gösteriyor. Yüzük modelleri taşlı yüzükler tercih ediliyor ve kullanılıyor. Bu taşlı yüzükler çoğu zaman pıralnta olmuyor. Çünkü tek taş pırlantanın belirli anlamları var. Bunun yerine kalsedon, kuvars, druzy gibi doğal taşlar genel kullanım için daha uygun olmakta.

Değerli taştan yüzükler çoğu zaman tercih edilince özel tasarım ürünlerin rağbeti artıyor. Özel olarak tasarlanan pek çok modelde de tasarım anlayışı bakımından moda olan yüzük modelleri tercih ediliyor.

Takı Modelleri ve Yüzükler

Takı modelleri ve yüzükler özel tasarım pek çok katogorileride değerlendirilebilir. Biz ise bunları moda bakımından değerlendik. Moda ve tasarım bakımından değerlendirmemizin yanında başka değerlendirme türlerine bakarsak en önemlisi maddi değeri bakımından değerlendirmedir. Yüzük modelleri tasarımlarının yanında taşıdıkları taşın değeri de çok önemli bir değerlendirme kriteri olarak göze çarpıyor. Yüzüklerin değerli taşlı modelleri onbinlerce  dolarlık değerlere çıkabilmektedir. Bu da yüzük tasarımını daha gözü pek hale getirmekte daha özenli ve nadir tasarımları beraberinde getirmektedir. Bununsa kullanıcıya kazandırdıkları daha çok zariflik, daha çok güzellik, daha çok estetik duruşdur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir