Takı Modellerine Fark Katacak 3 Önemli Etmen

Takı modelleri çoğu zaman tamamlayıcı bir aksesuar olarak görülse de aslında bundan farklı olarak bir ana unsurdur. Takı modelleri özel tasarımlar ve makine üretimi basit takı modelleri olarak ikiye ayrılabilir. Bunun yanında sıradan el yapımı takıları veya kolye modellerini sıradan olmaktan çıkaracak fark yaratan bir aksesuar haline getirecek bazı unsurlar vardır. Bunları sırayla inceleyelim.

Kıyafetlerinizle Uyumlu Aksesuar ve Takı Modelleri

Kıyafetlerle uyumlu takı modellerini tercih etmek takı modellerinin bir tamamlayıcı unsur olarak kullanılmasını sağlayan başlıca etmendir. Renk uyumu göze batmayan ve abartılı olmayan şekilde sağlanmalıdır. Takı modellerinde renklerden ziyade tasarım ön plana çıkarılmalıdır. Bundan dolayı renk uyumu dikkatle ayarlanmalıdır.

Tasarımsal Asalet

Takı modellerinde tasarım her şeydir. İyi bir tasarım kensini göze batarak değil, içtenliği ve zarifliği ile belli eder. Bu bağlamda takı modelleri asaletin timsali olarak karşımıza çıkar ve kadına zarif ve ince bir asalet katar. Tasarımsal asaletten kastımızda tam olarak budur. Takı modelleri ile ilgili alışverişlerimizde de tasarım yönünü incelerken buna özen göstermeliyiz.

Tasarım sadece modaya ve günümüz trendlerine uygunsa bizim için uygun bir yapı taşır.

Otankik takı modellerine bir örnek olarak görsel

Otantik takı modelleri gibi pek çok takı modelleri farklı evrelerde tasarlanır ve üretilir. Yukarıda hem etnik hem de otantik takı modellerinden birini görebilirsiniz. Başka fotoğraflara bakmak ve ayrıntılı incelemek için Otantik Eski Mısır Kolye ürünümüzü inceleyiniz. Günümüz trendlerine ve günümüz modasına uyarlanmış tasarımsal asalete sahip bir tasarım ürünü olarak dikkat çeken kolye pek çok bakımdan bu madde de anlatmak istediğimiz şeylerin hayat bulmuş hali niteliğindedir.

Günümüz Moda Trenlerine Uygunluk

Sadece kullandığımız takı modellerinde değil giyim, tekstik, aksesuar, ev eşyası, kolye modelleri, yüzük modelleri aklınıza gelebilecek her şeyin bir tasarlanış şekli vardır. Ve en çok tercih edilen ürünlere baktığımızda her zaman modaya ve trendlere uygun olanlar tercih edilir. Bu değişmez bir gerçektir.

Bir ürün ne kadar nitelikli olursa olsun tasarım yönünden zayıfsa sadece çok dar bir kitle tarafından tercih edilir. Geniş kitlelere yayılmak içinse o güne ait trendlere uygun tasarımlara sahip olmak gerekir. Günümüz de takı modelleri de aynı şekilde günümüz trendlerine uyumlu ise tercih edilir. Ters Kalp Kolye bizim en çok tercih edilen ürünlerimizdendir. Bunun belirli sebepleri vardır. O sebeplerin başında günümüz trendlerine uygun bir tasarım olarak öne çıkması gelmektedir.

Ters Kalp Kolye

Bu çerçevede haydi günümüz trendleri nelerdir? Neler tercih edilir? Gibi soruların cevaplarını madde madde arayalım.

Yuvarlak Hatlar

Günümüz trendleri yuvarlak hatlardır. Yuvarlat hatlara sahip herşey köşeli olanlara göre daha fazla tercih edilmekte ve kullanılmaktadır. Elinizdeki telefona bakarsanır bir takım yuvarlak hatlara sahip olduğunu görürsünüz.

Yuvarlak hatlı altair model yüzük takı modellerimizden sadece birisdir.

Yukarıdaki yüzük buna en güzel örneklerdendir ve çok tercih edilen bir ürünümüzdür. Altair yani Farsça uçucu adını verdiğimiz yüzük modeli yuvarlak hatlara sahip olması için tasarlanmış bir takı modelidir.

Minimalizm

Minimalizm günümüzün en önemli akımıdır. Bu gün her türlü tasarım ürününde tercih edilmeye başlanmıştır ve giderek yaygınlaşmaktadır.

Minimalizm, sadelik anlamındadır. Tüm gereksiz dokunuşların çıkarılması ile elde edilen tasarım ve moda akımına denir demek yanlış olmayacaktır. Takı modellerinde de bu akım hızla yaygınlaşmaktadır ve bizde bu akımın büyüsüne kapılarak pek çok farklı tasarım takı geliştirmekteyiz. Takı modellerinde minimalist yaplaşım diğer ürünlerden daha ön plana çıkmaktadır ve bu çerçevede daha çok rağbet görmektedir.

Bu yazımızda takı modelleri, otantik takı modelleri, kolye modelleri ve daha pek çok şey konudunda derin bir inceleme yaptık. Umarım faydalı olmuştur ve tercihlerinizi doğru yönde etkileyerek günümüz akımları ve özelliklerinde fark yaratacak uygun ürünler satın almaya bir adım daha yaklaşmışsınızdır. Takı modelleri ile ilgili bir sonraki yazımızda görüşmek üzere şimdilik hoşça kalın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir