Kolye Modellerini Hazırlarken

Bir takı hazırlanırken pek çok etmen göz önünde bulundurulur. Bunlardam en önemlisi seri olarak üretilmeye uygun oluşundan(çünkü aynı modeli pek çok kişi almak isteyecektir) takan kişiye zaeif bir donuş aksettirmesine kadar pek çok şey vardır. Bu konu ile ilgili ayrıntılı bilgiyi de Takı Modellerini Güzel Yapan 3 Önemli Özellik yazımızdan derinlemesine araştırmaya başlayabilirsiniz.


Kolye modelleri tasarlanırken pek çok renk tercih edilebilir. Takı modellerinin kullanılmasında kullanıcı tercihleri birinci sırada yer aldığı için biz en azından kordon kısmında günümüz modasıma uygun mat ve neon renklerin tercih etmeye dikkat ediyoruz. Burada önemli olan günümüzde kullanılabilecek değerde eserler ortaya çıkarmak. Bunu da en iyi gününüz modasına uygun tasarımlar yaparak elde ediyoruz.

Kolye modelleri tasarım aşamasından üretim aşamasına geçinceye dek pek çok süreçten geçiyor. Bunları ayrı ayrı incelemek yerine bir takı modelinde tek bir bütün olarak incelemek daha iyi olacaktır.


Gördüğünüz takı sadeliği ve samimiyetiyle ön plana çıkan osmanlı tuğralı özel döküm bir kolye modelidir. Bu kadar basit bir modelin tasarımında bile -ki bu kolye bir gümüş paranın imitasyonu şeklindedir- çeşitli zorluklar yaşanmıştır. Kolye modelini tutan zincirin seçimi için uzun süre araştırma ve üretim-maliyet hesabı yapılmıştır.


Kolye modeli katagorisine girmese de bu yüzük modeli için pek çok değişik tasarım aşanasından geçilmiş, uygun yumuşaklıkta, şekillendirmeye uygun, kalınlık bakımından estetik bakır tek aranmıştır. Ancak en sonunda ortaya eşine az rastlanır güzellikte takı modelleri çıkmıyor değildir. Otantik takı modelleri bakımından oldukça çekici olan yüzük yoğun uğraşlar sonucu en iyi kullanılabilirliğe ulaştırılmıştır.

Kolye modelleri, bileklik modelleri, yüzük modelleri, otantik takı modelleri ve daha pek çok takı modellerinin yapımında farklı farklı süreçlerden geçilmektedir. Bu süreçlerin bütünü ise takı modellerini meydana getirmektedir. Güzel bir takıyı, güzel bir takı yapan başlıca özellikler için takı modellerinin farklı olması gerekir. Bu tür takı modellerinin nasıl yapıldığını ve estetik olarak ne gibi kaideler gözetildiğini öğrenmek için takı modellerini farklı kılan özellikler yazımızı okumanızı öneririz. Bu yazının sizlere kazandıracağı özelliklerle iyi bir tasarımcı olabilir ayrıca takı alışverişlerinizi de daha bilinçli yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir